Kalendarz 11 kwietnia 2023

Na co zwrócić uwagę, przed zaprojektowaniem strony www?

Zaprojektowanie pierwszej, firmowej strony www to ogromne wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy, który myśli o rozszerzeniu swojej działalności również na działania w sieci. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakładaniu takiej witryny? Dlaczego w ogóle inwestować w aktywność w sieci? Co lepsze – zbudować stronę samemu, czy zlecić to profesjonalistom?

Dlaczego strona internetowa jest niezbędnym elementem każdego biznesu? 

Czy strona internetowa to naprawdę inwestycja, bez której nie będziemy w stanie obyć się podczas rozwijania swojego biznesu? Odpowiedź jest jednoznaczna i nie zostawia pola do dyskusji. Strona internetowa to najlepszy sposób na wypromowanie swojego biznesu w sieci. Z jednej strony nasza witryna będzie bazą do wszystkich innych aktywności e-marketingowych, które w dzisiejszych, mocno konkurencyjnych czasach stanowią obowiązek. Z drugiej to właśnie strona będzie najłatwiejszym sposobem na to, by potencjalni klienci trafili na nas i mieli szansę zapoznać się z naszymi produktami i usługami, a być może nawet je kupić.

Strona internetowa, która zostanie w dłuższym okresie odpowiednio wypozycjonowana, będzie cieszyła się ogromnym potencjałem do generowania ponadprzeciętnego ruchu i zapewni dostęp do szerszego grona klientów – w tym również tych, którzy wcześniej zaufali naszej konkurencji.

Zdefiniuj cel strony internetowej

A zatem kwestia tego, czy strony internetowe dla firm są istotnym elementem rozwoju biznesu, jest jasna. Co dalej? Czy to już moment, by rozpocząć pierwsze czynności związane z postawieniem naszej witryny? Warto zatrzymać się na chwile nad jedną rzeczą. Jaką? Nad celem naszej strony. Co chcemy za jej pośrednictwem osiągnąć? Od każdego usłyszymy, że strona internetowa to wymóg. Ale skuteczna, dobra strona powinna mieć konkretny cel, który powinien przyświecać nam cały czas – od pierwszego dnia jej obecności w sieci. 

Nasza strona może służyć za doskonałe narzędzie zwiększania obrotów, poprzez przyrost użytkowników. Strony możemy też użyć do zbudowania pozytywnego wizerunku naszej marki i wzbudzania zaufania. Nasza witryna www może być także miejscem dzielenia się wiedzą ekspercką z obszaru naszej działalności. Jeśli cel strony internetowej będzie znany od samego początku, znacznie łatwiej przyjdzie nam ją zaprojektować, a później harmonijnie rozwijać i prowadzić. 

Strategia strony internetowej – zaplanuj wszystko od A do Z

Nowoczesna strona internetowa to z marketingowego punktu widzenia kolejny nośnik naszej marki – wizerunku i PR, jaki budowaliśmy przez lata aktywności w branży. Dlatego też podobnie jak inne materiały reklamowe, tak również nasza strona internetowa, bez względu na jej cel powinna mieć odpowiedni charakter

Przed przystąpieniem do projektowania poszczególnych elementów lub przekazaniem zlecenia zbudowania strony profesjonalistom, zastanówmy się, jak za pomocą strony będziemy komunikować się z odbiorcami. W jaki sposób odbiorcy mają o nas myśleć, odwiedzając stronę? Jakimi wartościami będziemy chcieli się kierować, rozwijając witrynę? Nie zapominajmy o odpowiednim ulokowaniu strony w realiach w naszej branży. Zajmujemy się nowoczesnymi technologiami i IT? A zatem nasza strona powinna być nowoczesna i wykorzystywać wszystkie najnowsze nowinki technologiczne, frameworki, a także sprawiać wrażenie produktu, który sam w sobie będzie sprzedawać nasze usługi. A może nasz biznes działa w branży zbliżonej bardziej w stronę tradycji? Dobrą praktyką będzie zaprojektować stronę o charakterze spójnym z przedmiotem naszych działań. Nie zapominajmy także o zaplanowaniu takich kwestii jak potencjał do rozbudowy strony, integracji z innymi usługami czy rozszerzeniem działalności w sieci na inne, dobrze nam znane warianty e-marketingu.

Nowoczesna i funkcjonalna strona internetowa to klucz do sukcesu w sieci!

Jeśli chcesz, żeby Twoja strona internetowa była przyjazna dla użytkowników i skuteczna w przekazywaniu informacji, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością zaprojektujemy dla Ciebie stronę, która spełni wszystkie Twoje wymagania!

Czy samodzielne tworzenie strony www ma jeszcze sens?

Czy jesteśmy w stanie samemu założyć atrakcyjną wizualnie i efektywną technicznie stronę internetową, która pozwoli nam uwolnić potencjał biznesu i zapewnić nieprzerwany napływ nowych odbiorców? Z pewnością tak, o ile mamy odpowiednie doświadczenie w obszarze, jakim jest stworzenie strony internetowej i biegle posługujemy się takimi technologiami, jak HTML, CSS, czy JavaScript. Nawet gdy technologie te nie są nam znane, możemy spróbować zgłębić tajniki projektowania i budowania stron internetowych. W tym celu warto jednak zagospodarować sobie naprawdę sporo czasu i dość duże środki finansowe, które zapewnią nam po pierwsze wielomiesięczne szkolenie, a po drugie wszelkie niezbędne narzędzia do stworzenia takiej strony.

Wybór zawsze należy do klienta, który jednak ważąc wszystkie za i przeciw najczęściej decyduje się na zlecenie zaprojektowania strony profesjonalistom – osobom, które na projektowaniu witryn po prostu się znają i są w stanie dopasować jej wygląd i funkcjonalność nie tylko do naszych prywatnych potrzeb, ale też do specyfiki branży, w jakiej działamy. To bardzo istotne, by już na samym początku zweryfikować, co jest dla nas istotniejsze – iluzoryczna oszczędność związana z samodzielnym projektowaniem strony i kilka miesięcy utraconych korzyści, które spędzimy stawianiu witryny, czy inwestycja w produkt, który już od pierwszego dnia może generować nowe odwiedziny, czyli efektywna i tania strona internetowa. 

Zadbaj o odpowiednią współpracę z dostawcą Twojej strony

Jeśli nasza strona będzie przygotowywana przez profesjonalistów, pamiętajmy, by w odpowiedni sposób podejść do tej współpracy, poznając wszelkie zasady i warunki usługi. Czy naszą stroną będzie zajmować się jedna osoba, stałe grono specjalistów, czy może będzie przechodzić od rąk do rąk? Jaki termin realizacji usługi przewiduje dostawca? Jak wygląda proces przekazywania najważniejszych informacji związanych z naszą wizją strony? Czy po stworzeniu konkretnych funkcjonalności firma projektująca ma przestrzeń na wykonanie poprawek zgodnych z naszymi uwagami? Ile kosztuje stworzenie strony internetowej? Jak wygląda rozliczenie z usługodawcą?

To tylko kilka pytań, które w praktyce jednak mogą już od samego początku ustawić doskonałą współpracę i wymianę komunikacji pomiędzy dwoma stronami. Nie zaszkodzi wcześniej poznać kilka realizacji agencji i sprawdzić, czy to, co dotychczas zaprezentowali, jest zgodne z naszymi przewidywaniami. 

Najważniejsze kwestie, które wpłyną na atrakcyjność Twojej strony www

Oddają zadanie zaprojektowania strony specjalistom, z pewnością możemy liczyć na fachową realizację, uwzględniającą wszystkie istotne elementy, bez których dzisiaj strona byłaby co najmniej nieatrakcyjna dla klienta, a już na pewno niezoptymalizowana pod kątem algorytmów Google. Projektując stronę, zawsze warto pamiętać o takich kwestiach, jak:

  • Uwzględnienie metodologii User Experience, która zwiększy użyteczność strony po stronie odbiorcy końcowego,
  • Wypracowanie możliwie jak najbardziej optymalnej nawigacji po stronie internetowej,
  • Zaplanowanie charakteru treści publikowanych na stronie i ich rozmieszczeniu w witrynie
  • Elementy wizualne jak grafiki, infografiki, multimedia czy animacje,
  • Przemyślenie koncepcji Single Page Application i możliwości zastosowania go w naszej witrynie,
  • Responsywności strony na urządzeniach mobilnych.

To tylko kilka przykładów, które powinny dać nam do myślenia podczas burzy mózgu, jaka z pewnością czeka nas z wykonawcą na etapie szczegółowego planowania struktury witryny. Te elementy zapewniają nam atrakcyjność witryny, a co ważniejsze, większy potencjał do osiągnięcia celów marketingowych. 


Chcesz, żeby Twoja strona internetowa była przyjazna dla użytkowników i skuteczna w przekazywaniu informacji?

Skontaktuj się z nami i zobacz, jak możemy pomóc Twojej firmie w osiągnięciu sukcesu online!


Zobacz również.

Kalendarz 18 lipca 2024

Jak stworzyć skuteczny landing page: Kompletne wprowadzenie

Strona typu landing page może być skuteczną formą reklamy w sieci. Dowiedz się, jak stworzyć efektywny landing page, który zwiększy konwersję!

Sprawdź to
Kalendarz 12 lipca 2024

4 powody, dla których Twoja strona potrzebuje audytu SEO

Audyt SEO – dlaczego wykonywany regularnie może pomóc w widoczności i wzrostowi odwiedzin Twojej strony internetowej? Przeczytaj!

Sprawdź to
Kalendarz 20 czerwca 2024

Jakie znaczenie ma zrozumienie potrzeb klientów w procesie tworzenia sklepu internetowego?

Czy wiesz, jak ważne jest zrozumienie potrzeb Twoich klientów przy tworzeniu sklepu internetowego? Wejdź i sprawdź, o czym musisz pamiętać!

Sprawdź to