Kalendarz 03 kwietnia 2023

Jak za pomocą reklamy internetowej dotrzeć do Twoich klientów?

Reklama w internecie to jedna z najskuteczniejszych metod dotarcia do potencjalnych klientów. Dlaczego? Bo w internecie są wszyscy. A koszt pozyskania klienta tą metodą jest jednym z najniższych w porównaniu do tradycyjnych form reklamy.

W tym artykule omówimy, jak za pomocą reklamy internetowej dotrzeć do Twoich klientów i zbudować wizerunek marki, na jakim Ci zależy.

Budowanie wizerunku w sieci. Nie stać cię na to, aby cię nie było w necie

Zacznijmy od budowania wizerunku firmy w sieci. Większość ludzi korzysta z internetu, aby znaleźć informacje o firmach przed podjęciem decyzji o zakupie produktu lub usługi. Dlatego stworzenie pozytywnego wizerunku firmy w sieci jest kluczowe: zarówno do prowadzenia jakichkolwiek działań marketingowych, jak i wręcz całego przedsiębiorstwa.

Jednym ze sposobów budowania wizerunku w sieci jest regularne publikowanie wartościowych treści na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Treści te powinny być związane z branżą i oferowanymi przez firmę produktami lub usługami. 

Nie wystarczy jednak dbać o merytorykę, ale również o formę podania wiadomości.

Inaczej będziesz komunikować się za pomocą profilu na LinkedIn, a inaczej na TikToku. Inny język wybierzesz do napisania specjalistycznego artykułu dla architektów, a inny dla osób zastanawiających się nad wynajęciem kampera na wakacyjny wyjazd. 

Budowanie wizerunku jest wypadkową różnych działań, z których większość może nie przynosić widocznego zysku od razu. Dlatego część przedsiębiorców, zwłaszcza tych prowadzących mniejsze firmy uznaje, że nie warto poświęcać na to czasu i pieniędzy. 

Tymczasem to największy błąd, jaki można popełnić. Jeśli mówią o Tobie dobrze w internecie, to jesteś na ścieżce do większych zarobków. 

Reklamy w internecie. Czyli nie liczy się ruch, ale wartościowy ruch

Reklamy w internecie bywają nudne. Uciążliwe. Frustrujące. Zwłaszcza gdy musisz jakąś obejrzeć, aby dostać się do treści, na której Ci zależy. 

Ale mogą być również fascynujące. Edukujące. Zabawne. Pomocne. 

Aby skutecznie reklamować się w internecie, trzeba wiedzieć:

  • kim dokładnie jest Twój odbiorca
  • gdzie w internecie przebywa Twój potencjalny klient
  • co jest największą bolączką tego klienta.

Zrobienie kampanii w Google lub w jednym z serwisów społecznościowych nie jest wyzwaniem. Wyzwaniem jest jednak trafienie do Twojej grupy docelowej i uzyskanie możliwie najwyższego wskaźnika konwersji. 

Aby dobrze targetować (kierować) reklamy, potrzebujesz poznać nie tylko narzędzia marketingowe, ale przede wszystkim cofnąć się krok w tył. Przygotować strategię komunikacji, persony Twoich klientów i w miarę możliwości, również brand booka marki.

Dopiero mając taką podbudowę, jesteś w stanie być w internecie tam, gdzie są Twoi potencjalni klienci i trafiać do nich z komunikatem, który najlepiej obrazuje Twoją markę. 

Idealnym sposobem na pozyskanie wartościowego ruchu jest również opanowanie tajemnej sztuki, jaką jest retargetowanie lub inaczej remarketing. To kierowanie reklam do osób, które już w przeszłości miały styczność z Twoją marką: czy to poprzez interakcję z Twoim contentem, czy już samym zakupem usługi/produktu. 

Reklamuj nie tylko produkt. Reklamuj siebie

W dzisiejszych czasach klienci mają do wyboru tak olbrzymią ilość produktów, że zdecydowanie się akurat na Twój jest naprawdę wielkim wydarzeniem.

Nie zrozum nas źle. Wierzymy, że Twój produkt jest wysokiej jakości, a świadczone usługi są doskonale przemyślane.

Z tym że klienci tego nie wiedzą i nie mają czasu, aby się o tym przekonywać. 

Masz zaledwie 2 sekundy na to, aby przekonać do Twojego produktu lub usługi osobę szukającą rozwiązania dla swojego problemu. O wiele chętniej Tobie zaufa, jeśli już wcześniej będzie miała zbudowane pozytywne skojarzenia z Twoją marką. Nie musisz od razu być Coca-Colą czy Apple. 

Budowanie wizerunku w internecie polega nie tylko na pokazywaniu tego, co jest źródłem przychodu dla Twojego przedsiębiorstwa. Ale opowiadaniem historii o Tobie. Budowaniem skojarzeń, edukowaniem o wartościach. 

To dlatego reklamując jogurt, producenci pokazują szczęśliwe krowy hasające na zielonych polach. Starają się w Tobie wyrobić pozytywne konotacje: chętniej sięgniesz po jogurt, który przypomina Ci chwile ze szczęśliwego dzieciństwa u babci na wsi niż po ten, który po prostu wygląda jak…. jogurt. 

W dzisiejszych czasach reklama internetowa to klucz do sukcesu Twojej firmy!

Jeśli chcesz, żeby Twoja reklama w internecie przyciągała uwagę i skutecznie przekazywała przekaz marketingowy Twojej firmy, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy Ci w zaprojektowaniu reklamy, która spełni wszystkie Twoje wymagania.

Reklama to nie tylko grafika i hasło 

Z wiatrem przeminęły już te czasy, gdy do tego, aby zaistnieć w świadomości klientów, wystarczyło jedynie pokazać ładny obrazek i ewentualnie fajne hasło. 

Teraz tak wiele firm robi dobry marketing, że tego typu działanie po prostu nie wystarczy. To podobnie jak z Twoim produktem: niezależnie od tego, czy jesteś producentem świetnej jakości bluz szytych ręcznie, projektujesz wnętrza, oferujesz usługi koparką czy transportowe, albo prowadzisz szkołę języków obcych, w Twojej branży konkurencja jest olbrzymia. 

Dlatego oprócz podkreślania Twojego indywidualizmu, istotne są także aspekty techniczne reklamowania. Wspomniane wyżej targetowanie na grupy docelowe, bycie w kanałach odpowiednich dla Ciebie, a także zoptymalizowanie Twojej strony internetowej. 

Możesz świadczyć najlepsze usługi na świecie i mieć najwspanialsze hasło marketingowe: ale jeśli nie będzie Cię w wynikach wyszukiwania Google, to prawdopodobnie nikt nigdy się o tym nie dowie. 

Decydując się na reklamowanie swojej marki w internecie postaw na pozycjonowanie (SEO) oraz na Google Ads. Ale nie decyduj się na taki marketing w pojedynkę, ponieważ oznacza to dość żmudną pracę i wiele nauki. Zdecydowanie lepiej zlecić to ekspertom, a samemu zająć się tym, co robisz najlepiej. Prowadzeniem swojej firmy. 

Jeśli szukasz wsparcia w budowaniu swojego wizerunku w Internecie, chcesz lepiej wydawać swoje pieniądze na reklamę w wyszukiwarkach i kanałach społecznościowych, skontaktuj się z nami. Mamy Ci wiele do opowiedzenia!

Sprawdź co możemy zaoferować Twojej firmie

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów, którzy zadbają o wizerunek Twojej firmy w sieci oraz pomogą Ci osiągnąć sukces!

strony internetowe bielsko

Chcesz wypromować swoją firmę w internecie i przyciągnąć nowych klientów?

Skontaktuj się z nami, a stworzymy dla Ciebie skuteczną reklamę, która zwiększy widoczność Twojej marki w sieci!


Zobacz również.

Kalendarz 18 lipca 2024

Jak stworzyć skuteczny landing page: Kompletne wprowadzenie

Strona typu landing page może być skuteczną formą reklamy w sieci. Dowiedz się, jak stworzyć efektywny landing page, który zwiększy konwersję!

Sprawdź to
Kalendarz 12 lipca 2024

4 powody, dla których Twoja strona potrzebuje audytu SEO

Audyt SEO – dlaczego wykonywany regularnie może pomóc w widoczności i wzrostowi odwiedzin Twojej strony internetowej? Przeczytaj!

Sprawdź to
Kalendarz 20 czerwca 2024

Jakie znaczenie ma zrozumienie potrzeb klientów w procesie tworzenia sklepu internetowego?

Czy wiesz, jak ważne jest zrozumienie potrzeb Twoich klientów przy tworzeniu sklepu internetowego? Wejdź i sprawdź, o czym musisz pamiętać!

Sprawdź to